MTÜ Ridala Spordiklubi tegeleb rahvaspordi arendamisega, kohalike spordivõistluste organiseerimisega ja harrastusspordi võimaluste pakkumisega.

Spordiklubi asustati 16. märts 1995. Sellest ajast saati on tegeletud rahvaspordi arendamisega Ridala vallas ja alates 2018 aasta algusest Haapsalu linnas.  Spordiklubis on peamiselt tegeletud aastate jooksul võrkpalliga, korvpalliga, koroonaga.

Spordiklubi juhatuses on viis liiget: Urmas Koppe, Meelis Nukki, Sander Siht, Matis Trei ja Silvi Kurisman.

Ridala Spordiklubi korraldab igal aastal erinevaid spordiüritusi. Suurim neist on märtsikuus toimuv Ridala Karikaturniir võrkpallis, mida on korraldatud juba 15 aastat.

Traditsiooniline on ka Jüriöö jooks aprillikuus Ridala põhikooli eest Parila vana koolimajani. Raja pikkus on 4.9 km Jüriöö jooks tähistas 2019 aastal 25. juubelit.

Kõige pikema traditsiooniga üritus on Ridala külademängud, mida hakati korraldama juba enne spordiklubi loomist, see aasta toimus see üritus juba 29. korda.

Igal aastal toimuvad Ridala lahtised võistlused kabes, males, koroonas, sulgpallis, korvpallis ja saalihokis.

2018 aasta suvel valmis Mäemõisa pargis 9 korviga discgolfi rada.

Tähtsaim sündmus Ridala Spordiklubi ajaloos toimus 2018 aasta septembris, kui  sai valmis Panga Spordihoone, kus on täismõõtmetes korvpalli väljak, jõusaal ja noortekeskus.